Tercüme
Tercüme
Tercüme
Tercüme
Tercüme
Tercüme
 
 
 
 
 
 
 
EDEBİ TERCÜME - EDEBİ ÇEVİRİ
 

 

Edebi tercüme, kaynak metnin harfi harfine veya kelimesi kelimesine tercüme edilmesi için çok fazla bir çaba sarf etmeyi gerektirmez, daha ziyade yazarın orijinal mesajını iletmek, yabancı kitlede aynı ruh halini uyandırmak ve orijinal öykünün anlaşılmasını sağlamak için bir çabayı gerektirir. Kültürü de dâhil olmak üzere yabancı dilde derinlemesine bir bilgiye sahip olmanın yanı sıra edebi tercümanlar, yalnızca yaratıcı yazarlar değil, aynı zamanda, sıklıkla, edebiyat uzmanıdır.            
   
Yaratıcı çalışmanın tercümesi, yabancı dilde kelimesi kelimesine bir kopya üretmekten daha fazlasını içerir. Edebi tercümanlarımız, yazarın amaçladığı betimlemeyi ve ruh halini iletmekte ve ana dillerini kullanarak orijinal çalışmanın ruhunu koruma çabasında uzmandır.

Tercüme edilecek bir yaratıcı projeniz varsa; yüksek ihtimalle kendi başına yaratıcı bir yazar veya edebiyat uzmanı olan Viola Tercüme’nin çevirmenleri ile yakinen çalışabileceksiniz. Romanlar, oyunlar, kısa öyküler, şiirler ve kitaplar dâhil olmak üzere hemen her üslupta klasik ve modern çalışmaları tercüme etme becerisine sahibiz. Edebi tercüme; tiyatro ve sinema senaryolarını, film ve tiyatro altyazılarını ve lirik tercümeyi de kapsayabilmektedir. İster; İngilizce, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Almanca, Çince, Arapça, Farsça, Rusça ve Japonca olsun, isterse de diğer dillerde olsun edebi projelerinizde sizinle birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.


Edebi tercüme hizmeti verdiğimiz alanlar aşağıdaki gibidir:

  • Öykü Tercümesi
  • Hikâye Tercümesi
  • Makale Tercümesi
  • Roman Tercümesi
  • Kitap Tercümesi
  • Deneme Metinleri Tercümesi
  • Şiir Tercümesi
  • Tiyatro Senaryosu Tercümesi
  • Film Senaryosu Tercümesi

 

 
 
 
 
 
 
 
Tercüme YAZILI ÇEVİRİ
Tüm dillerde Yeminli - Noter tasdikli Tercümeler
Ticari Tercümeler
Teknik Tercümeler
Akademik Tercümeler
Edebi ve Sanatsal Tercümeler
Kitap, Katalog ve Broşür Tercümeleri
Tıbbi Çeviri
 
Tercüme SÖZLÜ ÇEVİRİ
Bu hizmet seçeneğinde konuşmacı birkaç cümleden sonra ara vererek, tercümanın o ana kadar aldığı notları tercüme ederek aktarmasına imkan verir. Özel donanım gerektirmediği ve simültane tercümeye nazaran daha uygun fiyatlı ve külfetsiz olduğu için yabancı iş adamları ile küçük iş toplantıları, karakol sorguları, tapu daireleri, duruşmalarda verilen ifadeler için idealdir.
 
Tercüme

WEB SİTESİ ÇEVİRİSİ
Sitenizin adresini personelimize bildirmeniz halinde fiyat teklifimiz tarafınıza ulaştırılmaktadır. Teklifimizi onaylamanız halinde web sayfanızı uzman çevirmenlerimize emanet edebilirsiniz.

 
© Copyright Viola Tercüme ve Uluslararası Dil Aracılık Hizmetleri Adres: Barbaros Mah. Çeşmeci Sok. No: 2 Körfez / KOCAELİ Tel:+90(262) 527 15 54 Fax: +90(262) 527 10 65